arama butonu

Hakkımızda

Son Güncellenme: Aralık 2020

Bilim… bilim her yerdedir. Etrafımızı sarar, içimize işler. İnsanoğlu olarak evrene sadece bir kaç yüzyıldır bilim gözlükleriyle bakabiliyoruz ve bu süreç içinde oldukça büyük yollar katettik ve etmeye devam ediyoruz. İlerleyen zamanlarda bilimi daha iyi geliştirebilmeleri için çocuklarımıza anlatmaya karar verdik. Ancak bu kısımda daha yeniyiz ve bir takım sorunlar yaşıyoruz.

Bikifi, bilimi yeni genç nesillere aktarma kısmında ortaya çıkan bu sorunlara bir nebze olsun çare üretmek için kuruldu. Şu anda ana işimiz lise konu anlatımlarını oluşturmak. Bu anlatımlar bittikten sonra (ancak 2018-2019 gibi mümkün görünüyor) detaylı incelemeler, deneyler, karşılaştırmalar ve belgesellerden kesitlerle bilimi daha iyi anlatmaya çalışacağız.

Bu konu anlatımlarını oluştururken üniversite tercihleri yapacak öğrencilerimize biraz da rehberlik yapmak için üniversite puanlarını ve bölüm tanıtımlarını da sitemizde bulunduruyoruz. Bu bilgileri verirken çoğu sitede bulunmayan başarı sırası bilgisini de yazılara ekledik.

Bikifi’de yayınlanan içerikler belirli periyotlarla güncellenir ve her yazıda son güncellenme tarihi hakkında detaylı bilgi verilir. Lise notları kategorisindeki yazılar 2 yılda bir, üniversiteler konusundaki rehberlik konuları her yıl kasım ayında güncellenir.

Bikifi 1 Eylül 2015 tarihinde açılmıştır. Açılmadan önce tasarım ve içeriksel olarak 3 ay ön hazırlık yapılmıştır. Sitenin ilk tasarımını aşağıdaki resimde bulabilirsiniz.