arama butonu

Kullanım Politikası

Son Güncellenme: Aralık 2020

Bu yazı “okulsecim.com” adlı internet sitesinin ziyaretçilere karşı yükümlülüklerini, sorumluluklarını ve bahsi geçen siteyi ziyaret eden kişilerin sorumluluklarını tanımlamak için oluşturulmuştur.

Yazının bu kısmından sonra bikifi.com (kısaca bikifi), bahsi geçen internet sitesi diye anılacaktır.

1) İnternet Sitesinin Sorumlulukları

2) Ziyaretçilerin sorumlulukları

3) İnternet sitesinde paylaşılan içerikler ile ilgili bilgilendirme

Bahsi geçen internet sitesi eğitim konularında içerikler oluşturur.

4) Gizlilik Anlayışımız

Bikifi.com ve bikifi.com subdomainlerinden oluşan sitelerde; işlem yaparken yaptığınız işlemler kesinlikle 3. Şahıslar tarafından kullanılmamaktadır. Bahsi geçen internet sitesi/siteleri bu konu da çok titiz davranmaktadır.

Bahsi geçen sitelerde gezerken sizi “Google analytics ve Yandex metrica” sayaçları yaptığınız işlemleri kayıt etmektedir. Bu işlemleri kayıt etmek kötü bir şey olarak algılanmamalıdır. Bahsi geçen internet sitesi; sitesine gelen ziyaretçilerin nelere baktığını, hangi kategorilerin daha yoğun olduğunu vb. istatistiki bilgi için bu işlemler yapılmaktadır.

Bahsi geçen internet siteleri hiçbir şekilde sizin bilgisayarına sizden izinsiz bir şey yüklemez veya kurmaz.

Bahsi geçen internet sitesi, sitesine ekleyeceği/eklediği reklam networkleri kendi sayımlarını doğru yapmak ve iyi bir ücretlendirme yapmak için sizin ziyaret verilerinizi incelebilirler. Bu reklam şirketleri büyük şirketlerdir ve sizin bilgisayarınıza kesinlikle zarar verici şeyler yüklemezler. (not:şuanda sitemizde google adsense reklamları kullanılmaktadır.)

Bahsi geçen internet sitesi, internet sitelerinde özgürce dolaşabilmeniz için elinden geldiği gayreti göstermektedir.

5) Yorum Politikası

Bikifi.com yorum alanlarında disqus.com sitesinin yorum sistemini kullanmaktadır. Disqus.com yorum sistemi profesyonel görünüş ve yöneticiye verilen ayrıcalıklar için kullanılmaktadır. Aşağıda yapılan yorumların hangilerinin onaylanmayacağı hakkında bilgi verilmiştir.

Bikifi yorumların içeriğe çabuk yansıtılması adına yapılan yorumların çoğunu otomatik olarak onaylar. Ancak daha sonra yapılan incelemelerde yukarıdaki maddelerden birisinin ihlalini görünürse ilgili yorum silinir.

Aynı zamanda ziyaretçilerin yorumları şikayet etme hakkı bulunmaktadır. Yorum 5 şikayet aldığında otomatik olarak yönetici incelenmesine tekrar yollanır ve yorum tekrar değerlendirilir.

6) “Okul Seçim” Projesi Hakkında

“Okul Seçim” projesi üniversite bölümlerinin güncel ve geçmiş yıllara ait istatistiklerinin (taban puanlarının, başarı sıralamalarının, kontenjanlarını vb.) bulunduğu ve bunların ziyaretçilere sunulduğu bir projedir. Bu projedeki bütün verilerin oluşturulmasında ÖSYM dökümanları kullanılmıştır. ÖSYM dökümanlarından aktarım sırasında oluşan hatalardan BİKİFİ sorumlu tutulamaz. BİKİFİ her sayfada böyle bir hatanın mevcut olduğunu ve hata bulunduğu düşünülüyorsa ziyaretçinin geri bildirim vermesi için ilgili açıklamaları veya linkleri sitenin en altında duyurmaktadır. Tercih yaparken bu verilerin baz alınmamasını, ilgili ÖSYM açıklamalarında kullanılan verilerin baz alınmasını; OKUL SEÇİM de bulunan verilerin sadece bilgilendirmek amaçlı olduğunu bu siteyi ziyaret eden herkes kabul etmiş sayılmaktadır.

7) Politikanın değiştirilmesi

Bu politika bikifi.com sitesi yöneticileri tarafından herhangi bir zaman diliminde değiştirilebilir. Politikalar en son 21 Eylül 2016 tarihinde, saat 21:00 da değiştirilmiştir.

8) Politikanın geçerliliği

Bu politika bikifi.com ve bikifi.com subdomain adreslerinden herhangi birisini ziyaret eden ziyaretçiler için geçerlidir.

9) Politikanın kabul edilmesi

Bu siteyi ziyaret eden herkes bu kullanım politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadırlar.

Kullanım politikasına erişim için internet sitesinin her sayfasının altına bir bağlantı konulmuştur.