arama butonu

Okul Seçim - Yorum Politikası

Son Güncellenme: Aralık 2020

Gerek sitemizde, gerek aktif olduğumuz diğer ortamlarda okurlarımızın ve takipçilerimizin; ürettiğimiz içerik hakkında yorum yapmasını, bizimle ve birbirleri ile tartışmalarını istiyor ve bekliyoruz.  Ancak bu diyalogların verimli ve doğru bilgiye ulaşma amacımıza yönelik olması adına, bazı konulara dikkat etmenizi rica ediyoruz.

 1. Bıraktığınız yorum moderatör kontrolünden geçtikten sonra yayınlanmaktadır.
 2. Lütfen bıraktığınız yorumun belirli bir nezaket çerçevesinde olmasına özen gösterin.
 3. Küfür ve ağır argo içeren yorumları onaylamayacağımızı bildiririz.
 4. Yaptığınız yorumun tartışmaya katkıda bulunmasına özen gösterin. 
 5. Aynı yorumu tekrar tekrar bırakmak sizin için bir zaman kaybı olacaktır, zira tekrar eden yorumları onaylamayacağız.
 6. Bir başka web sitesinde yayınlanan bir makaleyi kopyalayıp yapıştırmak, yorum bırakmak değildir. Zira telif hakkı içeren yorumlarınızı yayınlamayacağımızı belirtmek isteriz.
 7. Herhangi bir hastalığınızın nasıl tedavi edileceği, hangi ilaçları almanız gerektiğine ilişkin yorum ve sorularınızı cevaplamayacağız. 
 8. Herhangi bir ürün, ticari kurum, tetkik, parayla satılan herhangi bir hizmet veren kurum ya da kişi reklamını yapma amaçlı yorumları onaylamayacağımızı bildiririz.
 9. Ekibimiz burada yayımladığı yazı ve incelemeleri nedeniyle herhangi bir kurum ve kuruluştan maddi veya manevi bir kazanç elde etmemektedir.
 10. Yorumlarda sorduğunuz soruları yanıtlamaya çalışıyoruz ancak bu sorunuzu kesinlikle cevaplayacağımız anlamına gelmez.
 11. Bazı yorumlarda cümle düşüklükleri, anlam bozuklukları ya da karmaşaya yol açacak anlatımlar site editörü tarafından düzeltilebilmektedir. Site editörü yorumlarda yazılan yazılarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 12. Yorum sistemi olarak kullanılan Disqus alt yapısı kurabiye (cookie) gibi izleme teknolojileri kullanabilir.